EP9WS1K5J
Mfr.Part #
EP9WS1K5J
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 1.5K OHM 5% 9W AXIAL
Stock
106
In Stock :
106
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
EP, Neohm
Resistance :
1.5kOhm
Package / Case :
Axial
Published :
2012
Factory Lead Time :
16 Weeks
RoHS Status :
RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.335Diax1.575L 8.50mmx40.00mm
Feature :
Tape and Box (TB)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power (Watts) :
9W
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Datasheets
EP9WS1K5J
TE Connectivity AMP Connectors EP9WS1K5J
1.5kOhm, 9W, Wirewound,