EP9W6K8J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
EP9W6K8J
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Description
RES 6.8K OHM 5% 9W AXIAL
Stock
982
In Stock :
982
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Through Hole Resistors
Type :
Multilock Connector
Mounting :
Through Hole
Body Orientation :
RIGHT ANGLE
Housing Color :
Black
Gender :
Receptacle
Contact Material :
Brass
Contact Plating :
Pre-Tin
Product Length :
35 mm
Pitch :
2.5000 mm
Number of Contacts :
16 POS