EP9W68RJ
Mfr.Part #
EP9W68RJ
Description
RES 68 OHM 5% 9W AXIAL
Stock
850
In Stock :
850
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
68Ohm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±5%
Published :
2012
Size / Dimension :
0.335Diax2.087L 8.50mmx53.00mm
Wirewound
Power (Watts) :
9W
Datasheets
EP9W68RJ
TE Connectivity AMP Connectors EP9W68RJ
68Ohm, 9W, Wirewound,