CFM14JT6K80
Mfr.Part #
CFM14JT6K80
Description
RES 6.8K OHM 5% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
6.8kOhm
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±5%
Mount :
Axial, Through Hole
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Packing Method :
TR
Power Rating :
250mW
ECCN Code :
EAR99
FIXED RESISTOR
Number of Terminations :
2
Lead Free
JESD-609 Code :
e3
Diameter :
1.7mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Contact Plating :
Tin
HTS Code :
Size / Dimension :
0.067Diax0.130L 1.70mmx3.30mm
Radiation Hardening :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Wire
Datasheets
CFM14JT6K80
Stackpole Electronics, Inc. CFM14JT6K80
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 6.8kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,