CFM12JA100K
Mfr.Part #
CFM12JA100K
Description
RES 100K OHM 5% 1/2W AXIAL
Working Voltage :
350V
HTS Code :
Resistance :
100kOhm
Packing Method :
Ammo Pack
Tolerance :
±5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
0/ -850ppm/°C
Tin
Max Power Dissipation :
500mW
Packaging :
Tape and Box (TB)
Diameter :
2.3mm
Datasheets
CFM12JA100K
Stackpole Electronics, Inc. CFM12JA100K
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 100kOhm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,