CFM12JA120K
Mfr.Part #
CFM12JA120K
Description
RES 120K OHM 5% 1/2W AXIAL
Packing Method :
Ammo Pack
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
0/ -850ppm/°C
Diameter :
2.3mm
Power Rating :
500mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Resistance :
120kOhm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Working Voltage :
350V
Tolerance :
±5%
Max Power Dissipation :
500mW
Size / Dimension :
0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Datasheets
CFM12JA120K
Stackpole Electronics, Inc. CFM12JA120K
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 120kOhm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,