CFM12JA10M0
Mfr.Part #
CFM12JA10M0
Description
RES 10M OHM 5% 1/2W AXIAL
Diameter :
2.3mm
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
0/ -1500ppm/°C
Working Voltage :
350V
Packaging :
Tape and Box (TB)
Published :
Max Power Dissipation :
500mW
Size / Dimension :
0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm
Resistance :
10MOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
HTS Code :
Tolerance :
±5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W