CFM101S200
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CFM101S200
Manufacturer
Cincon
Description
AC/DC CONVERTER 20V 100W
Manufacturer :
Cincon
Product Category :
Voltage - Output 1 :
20V
Height :
27.94mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
0°C~70°C With Derating
Size / Dimension :
4.00Lx2.00W x 1.10 H 101.6mmx50.8mmx27.9mm
Voltage - Input :
90V~264VAC
Current - Output 1 :
5A
Number of Outputs :
1
Efficiency :
88%
Published :
Applications :
ITE (Commercial)
Series :
CFM101S (100W)
Feature :
Adjustable Output, PFC, Universal Input
Type :
Open Frame
Power (Watts) :
100W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Isolation :
4.242kV