CFM12JA100R
Mfr.Part #
CFM12JA100R
Description
RES 100 OHM 5% 1/2W AXIAL
Diameter :
2.3mm
Size / Dimension :
0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm
Resistance :
100Ohm
Packing Method :
Ammo Pack
Tolerance :
±5%
Max Power Dissipation :
500mW
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
350V
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Packaging :
Tape and Box (TB)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
CFM12JA100R
Stackpole Electronics, Inc. CFM12JA100R
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 100Ohm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,