CFM14JT4K30
Mfr.Part #
CFM14JT4K30
Description
RES 4.3K OHM 5% 1/4W AXIAL
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Resistance :
4.3kOhm
Size / Dimension :
0.067Diax0.130L 1.70mmx3.30mm
Series :
CFM
Number of Terminations :
2
Diameter :
1.7mm
Mount :
Axial, Through Hole
Pbfree Code :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tin
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
250mW
Tubular
HTS Code :
Composition :
Carbon Film
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
250mW
Package / Case :
Axial
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
CFM14JT4K30
Stackpole Electronics, Inc. CFM14JT4K30
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 4.3kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,