CFM14JT33K0
Mfr.Part #
CFM14JT33K0
Description
RES 33K OHM 5% 1/4W AXIAL
Resistance :
33kOhm
FIXED RESISTOR
Military Standard :
Not
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.067Diax0.130L 1.70mmx3.30mm
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±5%
Diameter :
1.7mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
0/ -500ppm/°C
Datasheets
CFM14JT33K0
Stackpole Electronics, Inc. CFM14JT33K0
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 33kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,