CFM14JT1K80
Mfr.Part #
CFM14JT1K80
Description
RES 1.8K OHM 5% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Diameter :
1.7mm
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Tolerance :
±5%
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
1.8kOhm
Size / Dimension :
0.067Diax0.130L 1.70mmx3.30mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
CFM14JT1K80
Stackpole Electronics, Inc. CFM14JT1K80
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 1.8kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,