CFM14JT1K10
Mfr.Part #
CFM14JT1K10
Description
RES 1.1K OHM 5% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.067Diax0.130L 1.70mmx3.30mm
Tolerance :
±5%
Resistance :
1.1kOhm
Power Rating :
250mW
Diameter :
1.7mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Datasheets
CFM14JT1K10
Stackpole Electronics, Inc. CFM14JT1K10
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 1.1kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,