CFM14JT120K
Mfr.Part #
CFM14JT120K
Description
RES 120K OHM 5% 1/4W AXIAL
Resistance :
120kOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
0/ -850ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.067Diax0.130L 1.70mmx3.30mm
Max Power Dissipation :
250mW
Power Rating :
250mW
Diameter :
1.7mm
Packing Method :
TR
Datasheets
CFM14JT120K
Stackpole Electronics, Inc. CFM14JT120K
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 120kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,