CFM14JA82K0
Mfr.Part #
CFM14JA82K0
Description
RES 82K OHM 5% 1/4W AXIAL
Resistance :
82kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.067Diax0.130L 1.70mmx3.30mm
Max Power Dissipation :
250mW
Diameter :
1.7mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Tolerance :
±5%
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Packing Method :
Ammo Pack
Temperature Coefficient :
0/ -500ppm/°C
Datasheets
CFM14JA82K0
Stackpole Electronics, Inc. CFM14JA82K0
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 82kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,