CFM14JA1M80
Mfr.Part #
CFM14JA1M80
Description
RES 1.8M OHM 5% 1/4W AXIAL
Temperature Coefficient :
0/ -1500ppm/°C
Lead Free :
Lead Free
Published :
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.067Diax0.130L 1.70mmx3.30mm
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.8MOhm
Diameter :
1.7mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Datasheets
CFM14JA1M80
Stackpole Electronics, Inc. CFM14JA1M80
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 1.8MOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,