CFM14JA10R0
Mfr.Part #
CFM14JA10R0
Description
RES 10 OHM 5% 1/4W AXIAL
Power Rating :
250mW
JESD-609 Code :
e3
2
Diameter :
1.7mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
ROHS3 Compliant
Contact Plating :
Tin
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.067Diax0.130L 1.70mmx3.30mm
Resistance :
10Ohm
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Packing Method :
Ammo Pack
Datasheets
CFM14JA10R0
Stackpole Electronics, Inc. CFM14JA10R0
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 10Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,