CFM14JA10M0
Mfr.Part #
CFM14JA10M0
Description
RES 10M OHM 5% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Packaging :
Tape and Box (TB)
Power Rating :
250mW
Flame Retardant Coating, Safety
Published :
HTS Code :
Diameter :
1.7mm
Tolerance :
±5%
JESD-609 Code :
e3
Construction :
Tubular
Contact Plating :
Tin
Size / Dimension :
0.067Diax0.130L 1.70mmx3.30mm
Resistance :
10MOhm
CFM
Max Power Dissipation :
250mW
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
Ammo Pack
Temperature Coefficient :
0/ -1500ppm/°C
Datasheets
CFM14JA10M0
Stackpole Electronics, Inc. CFM14JA10M0
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 10MOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,