CFM14JA100R
Mfr.Part #
CFM14JA100R
Description
RES 100 OHM 5% 1/4W AXIAL
Tolerance :
±5%
HTS Code :
Diameter :
1.7mm
2
Published :
Power Rating :
250mW
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.067Diax0.130L 1.70mmx3.30mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Carbon Film
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
Ammo Pack
Resistance :
100Ohm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Contact Plating :
Tin
Radiation Hardening :
No
Datasheets
CFM14JA100R
Stackpole Electronics, Inc. CFM14JA100R
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 100Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,