CFM14JA100K
Mfr.Part #
CFM14JA100K
Description
RES 100K OHM 5% 1/4W AXIAL
yes
Contact Plating :
Tin
Resistance :
100kOhm
Power Rating :
250mW
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.067Diax0.130L 1.70mmx3.30mm
Packing Method :
Ammo Pack
Tolerance :
±5%
Feature :
Flame Retardant Coating, Safety
Published :
Packaging :
Tape and Box (TB)
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
0/ -850ppm/°C
Diameter :
1.7mm
20 Weeks
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
CFM14JA100K
Stackpole Electronics, Inc. CFM14JA100K
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 100kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,