CFM14GT910K
Mfr.Part #
CFM14GT910K
Description
RES 910K OHM 2% 1/4W AXIAL
Axial
Radiation Hardening :
No
HTS Code :
Resistance :
910kOhm
JESD-609 Code :
e3
Diameter :
1.7mm
Size / Dimension :
0.067Diax0.130L 1.70mmx3.30mm
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Contact Plating :
Tin
Packing Method :
TR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
0/ -850ppm/°C
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
CFM14GT910K
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 910kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,