CFM14GT8K20
Mfr.Part #
CFM14GT8K20
Description
RES 8.2K OHM 2% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Package / Case :
Axial
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.067Diax0.130L 1.70mmx3.30mm
Tolerance :
±2%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Resistance :
8.2kOhms
Datasheets
CFM14GT8K20
Axial, Through Hole 8.2kOhms, 0.25W 1/4W, Carbon Film,