CFM14GT7K50
Mfr.Part #
CFM14GT7K50
Description
RES 7.5K OHM 2% 1/4W AXIAL
Packing Method :
TR
Axial, Through Hole
JESD-609 Code :
e3
Contact Plating :
Tin
Tolerance :
±2%
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Published :
Resistance :
7.5kOhm
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Diameter :
1.7mm
Size / Dimension :
0.067Diax0.130L 1.70mmx3.30mm
Datasheets
CFM14GT7K50
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 7.5kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,