CFM14GT5K10
Mfr.Part #
CFM14GT5K10
Description
RES 5.1K OHM 2% 1/4W AXIAL
Resistance :
5.1kohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Size / Dimension :
0.067Diax0.130L 1.70mmx3.30mm
Tolerance :
±2%
Packing Method :
TR
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Lead Free :
Lead Free
Diameter :
1.7mm
Power Rating :
250mW