CFM14GT510R
Mfr.Part #
CFM14GT510R
Description
RES 510 OHM 2% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
510Ohm
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±2%
yes
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Packing Method :
TR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.067Diax0.130L 1.70mmx3.30mm
2
Lead Diameter :
0.4 mm
Datasheets
CFM14GT510R
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 510Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,