CFM14GT4K70
Mfr.Part #
CFM14GT4K70
Description
RES 4.7K OHM 2% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
HTS Code :
Diameter :
1.7mm
Resistance :
4.7kOhm
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Size / Dimension :
0.067Diax0.130L 1.70mmx3.30mm
Wire
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
EAR99
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±2%
Axial
Contact Plating :
Tin
Datasheets
CFM14GT4K70
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 4.7kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,