CFM14GT47K0
Mfr.Part #
CFM14GT47K0
Description
RES 47K OHM 2% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
250mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Diameter :
1.7mm
Resistance :
47kOhm
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
0/ -500ppm/°C
Packing Method :
TR
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.067Diax0.130L 1.70mmx3.30mm