CFM14GT3K30
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CFM14GT3K30
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 3.3K OHM 2% 1/4W AXIAL
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Through Hole Resistors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR
Number of Terminations :
2
Series :
CFM
Lead Diameter :
0.4 mm
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Composition :
Carbon Film
Factory Lead Time :
20 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Feature :
Flame Retardant Coating, Safety
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Terminal Shape :
Wire
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±2%
JESD-609 Code :
e3
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Mount :
Axial, Through Hole
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
3.3kOhm
Size / Dimension :
0.067Diax0.130L 1.70mmx3.30mm
HTS Code :
Pbfree Code :
yes
Construction :
Tubular
Datasheets
CFM14GT3K30
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 3.3kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,