CFM14GT39R0
Mfr.Part #
CFM14GT39R0
Description
RES 39 OHM 2% 1/4W AXIAL
Diameter :
1.7mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.067Diax0.130L 1.70mmx3.30mm
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Resistance :
39Ohm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±2%
Power Rating :
250mW
Datasheets
CFM14GT39R0
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 39Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,