CFM14GT390R
Mfr.Part #
CFM14GT390R
Description
RES 390 OHM 2% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Composition :
Carbon Film
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Packing Method :
TR
20 Weeks
Lead Diameter :
0.4 mm
Resistance :
390ohm
Size / Dimension :
0.067Diax0.130L 1.70mmx3.30mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±2%
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
CFM14GT390R
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 390Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,