CFM14GT2K70
Mfr.Part #
CFM14GT2K70
Description
RES 2.7K OHM 2% 1/4W AXIAL
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±2%
Contact Plating :
Tin
Axial
JESD-609 Code :
e3
HTS Code :
Radiation Hardening :
No
Resistance :
2.7kohm
ROHS3 Compliant
Diameter :
1.7mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR
Size / Dimension :
0.067Diax0.130L 1.70mmx3.30mm
Datasheets
CFM14GT2K70
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 2.7kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,