CFM14GT2K20
Mfr.Part #
CFM14GT2K20
Description
RES 2.2K OHM 2% 1/4W AXIAL
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.067Diax0.130L 1.70mmx3.30mm
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Diameter :
1.7mm
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
2.2kOhm
Datasheets
CFM14GT2K20
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 2.2kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,