CFM14GT24R0
Mfr.Part #
CFM14GT24R0
Description
RES 24 OHM 2% 1/4W AXIAL
1 (Unlimited)
Supplier Device Package :
Axial
Length :
3.3mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
155°C
Tolerance :
±2%
Resistance :
24Ohms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.067Diax0.130L 1.70mmx3.30mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Diameter :
1.7mm
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Datasheets
CFM14GT24R0
Axial, Through Hole 24Ohms, 0.25W 1/4W, Carbon Film,