CFM14GT12K0
Mfr.Part #
CFM14GT12K0
Description
RES 12K OHM 2% 1/4W AXIAL
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±2%
Diameter :
1.7mm
Temperature Coefficient :
0/ -500ppm/°C
Size / Dimension :
0.067Diax0.130L 1.70mmx3.30mm
Resistance :
12kOhm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
CFM14GT12K0
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 12kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,