CFM14GT10K0
Mfr.Part #
CFM14GT10K0
Description
RES 10K OHM 2% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
CFM
Temperature Coefficient :
0/ -500ppm/°C
Tolerance :
±2%
Number of Terminations :
2
Radiation Hardening :
No
Resistance :
10kOhm
Size / Dimension :
0.067Diax0.130L 1.70mmx3.30mm
20 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Diameter :
1.7mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
EAR99
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Published :
Datasheets
CFM14GT10K0
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 10kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,