CFM14GT100R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CFM14GT100R
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 100 OHM 2% 1/4W AXIAL
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Through Hole Resistors
Factory Lead Time :
20 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Contact Plating :
Tin
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Composition :
Carbon Film
Resistance :
100Ohms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.067Diax0.130L 1.70mmx3.30mm
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Length :
3.3mm
Radiation Hardening :
No
Supplier Device Package :
Axial
Max Operating Temperature :
155°C
Feature :
Flame Retardant Coating, Safety
Lead Free :
Lead Free
Diameter :
1.7mm
Power Rating :
250mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
CFM
Number of Terminations :
2
Package / Case :
Mount :
Axial, Through Hole
Datasheets
CFM14GT100R
Axial, Through Hole 100Ohms, 0.25W 1/4W, Carbon Film,