CFM14GT100K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CFM14GT100K
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 100K OHM 2% 1/4W AXIAL
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Through Hole Resistors
Construction :
Tubular
Pbfree Code :
yes
Mount :
Axial, Through Hole
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.067Diax0.130L 1.70mmx3.30mm
Diameter :
1.7mm
Power Rating :
250mW
Factory Lead Time :
20 Weeks
Packing Method :
TR
Tolerance :
±2%
HTS Code :
Feature :
Flame Retardant Coating, Safety
Series :
CFM
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Lead Free :
Lead Free
Contact Plating :
Tin
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Composition :
Carbon Film
Terminal Shape :
Wire
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
100kOhm