CFM12JT91R0
Mfr.Part #
CFM12JT91R0
Description
RES 91 OHM 5% 1/2W AXIAL
CFM
Radiation Hardening :
No
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Tolerance :
±5%
Diameter :
2.3mm
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm
Published :
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Max Power Dissipation :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Axial, Through Hole
Contact Plating :
Tin
Axial
Military Standard :
Not
Working Voltage :
350V