CFM12JT910K
Mfr.Part #
CFM12JT910K
Description
RES 910K OHM 5% 1/2W AXIAL
Stock
353
In Stock :
353
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
0/ -850ppm/°C
Size / Dimension :
0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm
Lead Diameter :
0.55 mm
Construction :
Tubular
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Package / Case :
Axial
Packing Method :
TR
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Max Power Dissipation :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
910kOhm
Published :
2009
Working Voltage :
350V
Power (Watts) :
0.5W 1/2W