CFM12JT680K
Mfr.Part #
CFM12JT680K
Description
RES 680K OHM 5% 1/2W AXIAL
Resistance :
680kOhm
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Diameter :
2.3mm
Temperature Coefficient :
0/ -850ppm/°C
Max Power Dissipation :
500mW
Tolerance :
±5%
JESD-609 Code :
e3
Terminal Shape :
Wire
Working Voltage :
350V
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Datasheets
CFM12JT680K
Stackpole Electronics, Inc. CFM12JT680K
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 680kOhm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,