CFM12JT4M70
Mfr.Part #
CFM12JT4M70
Description
RES 4.7M OHM 5% 1/2W AXIAL
Resistance :
4.7MOhm
Temperature Coefficient :
0/ -1500ppm/°C
Max Power Dissipation :
500mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Diameter :
2.3mm
Tolerance :
±5%
Pbfree Code :
yes
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Power Rating :
500mW