CFM12JT4K70
Mfr.Part #
CFM12JT4K70
Description
RES 4.7K OHM 5% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Radiation Hardening :
No
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
2
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
500mW
Published :
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm
Diameter :
2.3mm
Max Power Dissipation :
500mW
Resistance :
4.7kOhm
Working Voltage :
350V
Datasheets
CFM12JT4K70
Stackpole Electronics, Inc. CFM12JT4K70
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 4.7kOhm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,