CFM12JT4K30
Mfr.Part #
CFM12JT4K30
Description
RES 4.3K OHM 5% 1/2W AXIAL
Resistance :
4.3kOhm
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
20 Weeks
Lead Diameter :
0.55 mm
CFM
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Max Power Dissipation :
500mW
Power Rating :
500mW
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm
Working Voltage :
350V
Tolerance :
±5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
CFM12JT4K30
Stackpole Electronics, Inc. CFM12JT4K30
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 4.3kOhm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,