CFM12JT47K0
Mfr.Part #
CFM12JT47K0
Description
RES 47K OHM 5% 1/2W AXIAL
Max Power Dissipation :
500mW
Working Voltage :
350V
Size / Dimension :
0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm
Tin
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
0/ -500ppm/°C
HTS Code :
Military Standard :
Not
Diameter :
2.3mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power Rating :
500mW
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
47kOhm
Datasheets
CFM12JT47K0
Stackpole Electronics, Inc. CFM12JT47K0
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 47kOhm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,