CFM12JT430R
Mfr.Part #
CFM12JT430R
Description
RES 430 OHM 5% 1/2W AXIAL
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Diameter :
2.3mm
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
430Ohm
Max Power Dissipation :
500mW
Radiation Hardening :
No
Axial
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
500mW
Published :
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Working Voltage :
350V
Datasheets
CFM12JT430R
Stackpole Electronics, Inc. CFM12JT430R
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 430Ohm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,