CFM12JT3R30
Mfr.Part #
CFM12JT3R30
Description
RES 3.3 OHM 5% 1/2W AXIAL
Tolerance :
±5%
Radiation Hardening :
No
Terminal Shape :
Wire
HTS Code :
Contact Plating :
Tin
Size / Dimension :
0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm
ECCN Code :
EAR99
Max Power Dissipation :
500mW
Resistance :
3.3Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Working Voltage :
350V
Tubular
Diameter :
2.3mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
CFM12JT3R30
Stackpole Electronics, Inc. CFM12JT3R30
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 3.3Ohm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,