CFM12JT3M30
Mfr.Part #
CFM12JT3M30
Description
RES 3.3M OHM 5% 1/2W AXIAL
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
0/ -1500ppm/°C
Mount :
Axial, Through Hole
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm
Max Power Dissipation :
500mW
Resistance :
3.3MOhm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Lead Diameter :
0.55 mm
Power Rating :
500mW
Working Voltage :
350V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
CFM12JT3M30
Stackpole Electronics, Inc. CFM12JT3M30
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 3.3MOhm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,