CFM12JT3K30
Mfr.Part #
CFM12JT3K30
Description
RES 3.3K OHM 5% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Contact Plating :
Tin
Diameter :
2.3mm
Size / Dimension :
0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm
Carbon Film
Military Standard :
Not
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Tolerance :
±5%
Working Voltage :
350V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Power Rating :
500mW
Number of Terminations :
2
HTS Code :
Radiation Hardening :
No
Max Power Dissipation :
500mW
Resistance :
3.3kOhm
Construction :
Tubular
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
CFM12JT3K30
Stackpole Electronics, Inc. CFM12JT3K30
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 3.3kOhm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,