CFM12JT36R0
Mfr.Part #
CFM12JT36R0
Description
RES 36 OHM 5% 1/2W AXIAL
Resistance :
36Ohm
Diameter :
2.3mm
Working Voltage :
350V
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm