CFM12JT360K
Mfr.Part #
CFM12JT360K
Description
RES 360K OHM 5% 1/2W AXIAL
Max Power Dissipation :
500mW
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
0/ -850ppm/°C
Published :
Resistance :
360kOhm
Working Voltage :
350V
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Diameter :
2.3mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm
Datasheets
CFM12JT360K
Stackpole Electronics, Inc. CFM12JT360K
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 360kOhm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,